Zesilovače do auta

Pokud nejste spokojeni s výkonem továrního nebo neoriginálního autorádia a reproduktory nehrají podle vašich představ, je instalace zesilovače do auta ideální volbou. Externí zesilovač poskytne vyšší kvalitu zvuku, zvýší výkon reproduktorů a umožní přidání subwooferu do vaší aparatury.  

1 kanálové

Jednokanálové zesilovače jsou optimálním řešením v případě, když chcete přidat do vaší aparatury pouze subwoofer. Jednokanálové zesilovače, často nazývané také monobloky, mají pouze 1 kanál, který se výkonově liší podle impedance. S klesající impedancí obvykle roste i výkon zesilovače, což umožňuje zapojení výkonnějších subwooferů. Výhodou monobloků je tedy zejména možnost zapojení jednoho i více subwooferů s vyšším výkonem a nízkou impedancí. 

2 kanálové

Dvoukanálové zesilovače do auta jsou nejčastěji využívány pro napájení jednoho páru reproduktorů, případně jednoho subwooferu s impedancí 4 Ω. Zapojení subwooferu je možné díky schopnosti můstkování zesilovače na 1 kanál, který má následně vyšší výkon potřebný pro daný subwoofer. 

4 kanálové

Čtyřkanálové zesilovače se v dnešní době těší největší oblibě, a to zejména z důvodu jejich variability při zapojení. Čtyřkanálové zesilovač můžete zapojit pro přední i zadní reproduktory, případně pro přední reproduktory a subwoofer a v krajním případě i pro dva subwoofery díky schopnosti můstkování zesilovače. Jejich využití je možné i pro aktivní zapojení jednoho páru komponentních reproduktorů, kdy zapojíte každý reproduktor zvlášť na jeden kanál. 

5 kanálové

Zesilovače s pěti kanály jsou skvělým řešením pro kompletní audio zástavbu. Pomocí pětkanálového zesilovače dokážete napájet přední i zadní reproduktory plus subwoofer, pro který bývá vyhrazen pátý kanál. Ten je obvykle přizpůsoben i pro zapojení subwooferu s nižší impedancí.