+420 721 904 277 servis@car-diagnostik.cz
Vyberte stránku

Renovace světlometů

Rozleštění plastových světlometů

Během provozu automobilu dochází u světlometů k oxidaci, vzniku drobných škrábanců a celkové zašlosti vlivem počasí a slunečního záření. To má za následek snížení propustnosti světla a tím snížení viditelnosti za jízdy.

Jsou-li Vaše světlomety matné, zažloutlé nebo poškrábané je možné je na počkání přeleštit. Oprava se provádí přímo na automobilu bez demontáže dílů.

Přeleštit je možné i zadní lampy a to jak čiré tak i tónované např. do červena (zadní koncová světla) nebo do oranžova (blinkry). Ve většině případů je možné světlomety nebo zadní lampy rozleštit tak, že vypadají jako nové, tedy jsou dokonale průhledné a mají hladký a lesklý povrch.

V případě, že je Váš světlomet již v příliš špatném stavu (např. s prasklinami), je možné, že za opravu připlatíte. Na všem se ale dohodnete individuálně v servisu.

V porovnání s výměnou nových světlometů je rozleštění výrazně levnější a rychlejší, navíc není třeba světlomety demontovat. Tato oprava vrací původní vzhled Vašim světlometům i celkově Vašemu automobilu, zvyšuje svítivost a činí Váš vůz viditelnějším pro ostatní řidiče.

Výhody renovace světel

  • Rozleštění zvyšuje Vaši viditelnost a bezpečnost na silnici
  • Šetří Vaše náklady za drahou výměnu nových světlometů
  • Vašemu vozu dodá původní nový vzhled
  • Zvýší hodnotu Vašeho vozu při plánovaném prodeji

Přibližná cena rozleštění plastových světlometů

  • Rozleštění jednoho světlometu 500 Kč
  • Rozleštění dvou světlometů 900 Kč

Doba opravy jednoho světlometu je cca 30 minut. Doba opravy dvou světlometů je cca 40 minut až 1 hodina.