Racingline Performance

Sportovní pružiny

Pokud využíváte Vaše auto denně a chcete ho vylepšit jen lehce, pak s pružinami od VWR nešlápnete vedle. Nahrazením originálních pružin získáte díky přepracované míře tuhosti a nižší výšce lepší jízdní vlastnosti, nižší světlou výšku auta, menší naklánění v zatáčkách, lepší ovladatelnost, a to vše stále při zachování komfortu. Žádné další úpravy nejsou třeba, pružiny padnou místo originálních bez žádných úprav a jdou kompatibilní s továrními DCC tlumiči.

Intercooler Kit

VWR intercooler Kit je jeden z nejvíce účinných intercoolerů na trhu, jehož účinnost je ověřena v mnoha závodních autech Volkswagen Racing Cupu a dalších výkonných autech z celého světa, kde originální intercooler se ukázal jako velice nedostačující zvládat zvýšené výkony a vysoké namáhání.

VWR intercooler drží konzistentně teploty na nízké úrovni, minimalizuje se nasátí teplem (heat soak) a zprostředkovává tak vysoký výkon bez prodlevy jako u sériového chladiče, který se musí postupně dostat na nižší teplotu.

Gigantické tělo chladiče s tloušťkou 56 mm využívá optimalizovaný design chladících přepážek, který se vyznačuje vysokou účinností a zároveň minimálními tlakovými ztrátami (pressure drop). To dovolilo inženýrům u VWR zvětšit objem chladiče bez nechtěného zvýšení prodlevy turbodmychadla. Chladič je navrhnut, vyroben a sestrojen ve Velké Británii.

VWR intercooler se montuje jako přímá náhrada (bolt on) za sériový chladič. Je velmi přínosný pro každý stupeň úprav, kde už i u Stage 1 dokáže zprostředkovat velký skok u výkonu. 

R600 Kit sání

Funkční, masivně zvětšený filterbox s obrovským TriFoamTM třívrstvým pěnovým filtrem. Použitím obou nánosů vzduchu, z obou stran v přední příčce, je tento kit sání předurčen zvládat výkony až k 600 koním, díky výrazně zlepšenému proudění vzduchu k turbodmychadlu. Vzhledově je tento filterbox vyrobený v Anglii ze stejného PU materiálu jako originální filterbox, a i jeho vzhledové provedení je vyvedeno s důrazem na maximální nenápadnost, ladnost s krytem motoru a OEM styl.

V tomto smyslu pro detail je vyvedena i zástavba filtru, který padne na sériové úchyty a silentbloky, dokonce má i svůj drenážní odvod jako seriový filterbox. Vše je vyvedeno ve stejné kvalitě a odolnosti, jako byl seriový díl.

StreetSport výškově stavitelný podvozek

VWR StreetSport jsou sportovní tlumiče nejvyšší kvality. S plně nastavitelnou výškou vozu a předdefinovaným nastavením odpružení nabízí velké zlepšení jízdních vlastností při rychlé jízdě. Veškeré know how VWR inženýrů nasbírané na závodní dráze bylo přeneseno do precizního nastavení tohoto podvozku tak, aby potěšilo nadšence pro rychlou jízdu s důrazem na jistější a plně kontrolovatelné jízdní vlastnosti auta.

StreetSport sportovní podvozek dovoluje plné nastavení výšky vozu. Od lehkého snížení až po „zemi brousící“ extrémně snížené výstavní vozy. Tlumiče mají pevně nastavenou tuhost odpružení, takže jen nastavíte výšku vozu a dále se nemusíte zaobírat do nastavováním tlumičů. To je přivedeno k dokonalosti již od VWR inženýrů.

Při veškerých znalostech a zkušenostech z oblasti motorsportu, nastavení nejpokročilejších závodních tlumičů a celkově podvozku, nabízí StreetSport tlumiče jedinečné spojení kvality a naladění, které může nabídnout jen velmi málo producentů aftermarket sportovních tlumičů.

Kit brzdových hadic

VWR brzdové hadice jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších nerezových pletených hadic a jsou tak výkladní skříní produkce brzdových hadic, ověřených na závodní dráze při těch nejtěžších podmínkách, jaké lze na závodní dráze navodit.

Tato přímá náhrada za originální gumové hadice pomáhá zabránit vadnutí brzdového pedálu v těch nejdůležitějších momentech, při kterých jsou brzdy rozpálené do ruda. Zlepšují efektivitu brždění, dávkování brzd a jsou více odolné vůči, teplu, mechanickému poškození a korozi.

Tyto nerezové brzdové hadice nejen, že zlepší brzdný účinek, ale navíc i skrz kolo skvěle vypadají. 

Celkově jsou VWR brzdové hadice cenově efektivní způsob, jak zlepšit vaše auto.

VWR High-Flow pěnový filtr

Hledáte jednoduché a cenově dostupnější řešení, jak upravit své auto? VWR vložky filtru do originálního filterboxu jsou dostupné pro mnoho Volkswagen Group aut s TSI a TDI motory, kde nahrazují originální restriktivní papírové filtry. VWR filty se vyznačují vysoce propustnou třívrstvou „Trifoam®“ pěnovou konstrukcí, kterou má vynikající filtrační vlastnosti, a navíc jí lze po omytí znovu použít. Jednoduše vložte tuto vložku do originálního filterboxu.

Brzdové kity

Požitek z vyššího výkonu může být lehce zmařen tím, když vaše brzdy nedokáží držet krok. Racingline Stage 2 brzdový kit s monoblock brzdovými třmeny je odolné a účinné řešení navrhnuté přímo pro vozy VW Group. Jejich určením jsou posilněné vozy, jejichž majitelé si často užívají rychlejší jízdu.

Každý lehký monoblock brzdový třmen je jednodílné konstrukce. Vše začíná blokem hliníku, který se opracovává nejmodernějším CNC strojem tak, jako se vyrábějí motorsportové díly. Oproti klasickým brzdičům, které jsou vyrobeny ze dvou půlek sešroubovaných k sobě, tyto monoblock brzdiče mají vyšší pevnost, odolnost vůči kroucení, a hlavně výrazně nižší váhu. I přesto, že brzdiče jsou větší jak sériové, tak se starají o podstatné snížení hmotnosti. Brzdový třmen včetně brzdových destiček a držáku třmenu váží 4,4kg, což je výrazná úspora vůči originálním brzdičům, které váží 8,6kg.

VWR Oil Catch Tank

Ne všechny separátory oleje jsou vytvořeny adekvátně stejně. VWR separátor oleje má dvě důležité funkce. Nejen, že separuje nechtěný olej, vlhkost a výpary, které by jinak mířily zpět do sání a ukládá je v separační nádobce. Díky obsáhlým zkušenostem s používáním motoru 2,0 TSI EA888 gen 3 v motorsportu, řeší tento Catch tank i problém s odlévání oleje skrze systém odvětrání. VWR Oil Catch Tank tak používá stejný adaptér jako VW Golf a SEAT Leon TCR okruhové speciály.

Vstup do turba

VWR vysoko propustný vstup do turbodmychadla určený pro nové motory MQB platformy 1,8 a 2,0 TSI EA888 Gen 3. Tento díl byl vyvinut jako jednoduchý upgrade, který ale výrazně zlepší průtok vzduchu do turbodmychadla. Je to skvělý doplněk jak pro VWR R600 sportovní sání, tak i pro seriový filterbox.

Díl se vyznačuje jednoduchou montáží, velkým průměrem vedení, až těsně před lopatky turbodmychadla a hliníkovou konstrukcí s CNC opracovanou přírubou. Nahrazuje originální plastové vedení, které se neúměrně rychle zužuje již od začátku. Pokud již máte sportovní sání na svém autě, tak bez tohoto dílu budete marnit jeho plný potenciál. 

Po dosazení tohoto dílu můžete očekávat vyšší výkon, točivý moment, dřívější nástup turbodmychadla a rychlejší reakce na sešlápnutí plynového pedálu. Jako bonus se lehce zvýrazní i zvuk sání.

Kit olejového chladiče

Kit olejového chladiče z dílny Racingline Performance je dlouho očekávanou novinkou určenou pro upravené vozy, u kterých se zvyšováním výkonu se rovněž zvedají nároky na chlazení. Při ostřejší jízdě nebo jízdě na okruhu dosahuje teplota oleje u upraveného TSI motoru na hranici 130 °C a výše, což značně ovlivňuje vlastnosti oleje a jeho schopnost dostatečně mazat všechny části motoru.
Kit od Racingline obsahuje vše potřebné pro jednoduchou instalaci a zároveň bezproblémovou údržbu chlazení olejového systému Vašeho vozu. Obsahuje velikostně ideální 10komorový chladič umístěný před originálním chladičem vody, který zajistí pokles teplot až o 20°C.

Sportovní stabilizátory

Zlepšete ovládání Vašeho vozu výměnou originálních měkkých stabilizátorů za sportovní tužší od Racingline. Použitím stabilizátorů Racingline snížíte náklony vozu, zlepšíte reakce vozu na zatočení volantem a potlačíte nedotáčivost vozu.