Oprava zámku řízení Audi A6 – Q7

– Audi A6/C6 2004- 2011
– Audi Q7 2006-2015

Problém se zámkem volantové tyče je na vozech známou závadou. Závada se projevuje tak, že po odemknutí a následném strčením klíče do spínací skříňky a pokusu nastartovat, funguje jen podsvícení přístrojové desky a rádio zhruba 1 minutu.

Jedná se o závadu zámku volantové tyče. Jde o poměrně složitou jednotku, kde v jejím procesoru je uložena celá řada údajů o voze, včetně identifikace klíčů apod.

Pokud dojde k problému s některou ze součástí modulu zámku (motor akčního členu, snímací mikrospínače, relé) nebo integrovaným mikroprocesorem/deskou s imobilizérem, modul neposkytuje napájení terminálu 15 (zapnuté zapalování). Konečný výsledek, žádné zapalování a žádný start motoru.

Modul obvykle ukládá chybu „00288 – Vadný pohon zámku sloupku řízení“.

Pokud se vám již podařilo tuto chybu resetovat pomocí diagnostiky EOBD, problém se s největší pravděpodobností stane znovu.

Projev závady:

– Chybový kód zámku řízení 00288 (aktuátoru zámku řízení N360)
– Cvaknutí při vložení klíče
– Nerozsvítí se kontrolky a nejde nastartovat
– Zobrazení závady imobilizér aktivní
– Volant zablokován

V případě zaslání jednotky prosíme o poznámku, zdali se jedná o systém z elektrického posunu volantu (nastavením).

Vymontovanou jednotku volantové tyče nám můžete poslat nebo k opravě přivézt osobně. K opravě je nutné dodat spolu s jednotkou i váš klíč od vozu.

Máme zkušební přípravky, na kterých opravenou jednotku odzkoušíme.

Přivezete k nám celé vozidlo. Na vozidle nastavíme emulaci odpojení zámku ESL, tím se odpojí mechanická část a vy budete moci bez problému jezdit.

V případě, kdy je vozidlo nadále nepojízdné, ho odtáhneme k nám nebo případně nouzově nastartujeme a opravu včetně montáže uděláme sami.