Vyberte stránku

Oprava zámku řízení Audi A6 – Q7

  • Audi A6/C6   2004- 2011
  • Audi Q7    2006-2015

Problém se zámkem volantové tyče je na vozech známou závadou. Závada se projevuje tak, že po odemknutí a následném strčením klíče do spínací skříňky a pokusu nastartovat, funguje jen podsvícení přístrojové desky a rádio zhruba 1 minutu.

Jedná se o závadu zámku volantové tyče. Jde o poměrně složitou jednotku, kde v jejím procesoru je uložena celá řada údajů o voze, včetně identifikace klíčů apod.

Pokud dojde k problému s některou ze součástí modulu zámku (motor akčního členu, snímací mikrospínače, relé) nebo integrovaným mikroprocesorem/deskou s imobilizérem, modul neposkytuje napájení terminálu 15 (zapnuté zapalování). Konečný výsledek, žádné zapalování a žádný start motoru. Modul obvykle ukládá chybu „00288 – Vadný pohon zámku sloupku řízení“.

Pokud se vám již podařilo tuto chybu resetovat pomocí diagnostiky EOBD, problém se s největší pravděpodobností stane znovu.

Projev závady:

  • Chybový kód zámku řízení 00288 (aktuátor zámku řízení N360)
  • Cvaknutí při vložení klíče
  • Nerozsvítí se kontrolky a nejde nastartovat
  • Zobrazení závady imobilizer aktivní
  • Volant zablokován

V případě zaslání jednotky prosíme o poznámku, zdali se jedná o systém z elektrického posunu volantu (nastavením).

Vymontovanou jednotku volantové tyče nám můžete poslat nebo k opravě přivézt osobně. K opravě je nutné dodat spolu s jednotkou i váš klíč od vozu. Máme zkušební přípravky, na kterých opravenou jednotku odzkoušíme.

Přivezete k nám celé vozidlo. Na vozidle nastavíme emulaci odpojení zámku ESL, tím se odpojí mechanická část a vy budete moci bez problému jezdit.

V případě, kdy je vozidlo nadále nepojízdné, ho odtáhneme k nám nebo případně nouzově nastartujeme a opravu včetně montáže uděláme sami.

Cena opravy zámku: od 2500 Kč dle poškození

Cena deaktivace blokace: od 4000 Kč dle typu základní desky

Cena emulátoru: 5500 Kč (kompletní zámek bez mechanické blokace) jako náhrada

Klonování immo dat do jiné jednotky: 2500 Kč

Demontáž a montáž zámku: 800 – 1500 Kč dle vozidla

Testování zámku na přípravku: 500 Kč