Forge motorsport

Vodní chladiče

Celohliníkový vodní chladič je vzhledem ke známému faktu o problémech chlazení, ideální řešení pro ty, kteří chtějí využívat své vozidlo naplno bez strachu o svůj motor. Originální chladič nevyužívá plně prostor, který kolem sebe má. Navíc vstup a výstup je v jedné rovině, takže voda v něm plyne přímo a nevyužívá tak 75% zbylé plochy chladiče, což má za následek vyšší teploty chladící kapaliny. To je ještě umocněno přední nárazovou příčkou, která přímo stíní místo, kudy plyne hlavní proud chladící kapaliny.

Blow off ventily

Blow off ventil, který kombinuje jak odfukování do sacího traktu, stejně jako originální ventil, tak i odfukování do prostoru pod kapotou, což vytváří typický zvuk otevřeného BOVu a zároveň odstraňuje neduhu plně otevřených ventilů, kdy motor občas spadne do nouzového režimu. Možnost nastavení pružiny. V balení záslepka, pro zaslepení jednoho ze dvou vývodů čímž se dá ventil upravit čistě jako closed loop, kdy plně odfukuje zpět do sání nebo klasický otevřený ventil, kdy odfukuje vše do motorového prostoru.

Tepelný štít turbodmychadla

Forge Motorsport tepelný štít je navrhnut, aby zabránil vyzařování tepla z turbodmychadla do motorového prostoru. Díky menšímu tepelnému zatížení lze očekávat delší životnost komponent a hadic v okolí turbodmychadla. Snížením teploty v motorovém prostoru dokáže snížit i teplotu nasávaného vzduchu a tím podpořit i výkon.

Kit sportovního sání

Nové sání s jedním filtrem je další evolucí úspěšné řady přímých sání od Forge Motorsport pro koncernová vozidla.

Velký Pipercross filtr je usazen přímo za přívodem vzduchu z přední příčky a je odcloněn štítem od tepla z motorového prostoru. To zajišťuje maximální dodávku čerstvého chladného vzduchu pro dosažení maximálních výkonu. Od filtru je vzduch přiveden ohýbaným 70 mm vedením s povrchovou úpravou černou práškovou barvou a precizně zpracovanou přírubou pro váhu vzduchu.

Turbo Muffler delete

Turbo Muffler Delete vyvinutý ve Forge Motorsport pro koncernové vozy s benzinovými motory 2.0 TFSI s označením EA113 a turbodmychadlem K04. Na rozdíl od originálního dílu, tento díl zlepšuje proudění vzduchu díky dokonale hladkým povrchům. Výsledkem je lepší zvuk a odezva na pokyny plynového pedálu.

Set silikonových hadic

Tyto silikonové hadice nahrazují originální gumové, které jsou náchylné k prasknutí. Jsou vyrobeny z kvalitního silikonu, který dokáže snášet vyšší teploty a tlaky, má delší životnost, a navíc skvěle vypadají.