Montáž autorádii

Provádíme montáž autorádii značek Pioneer – Kenwood – Alpine – JVC – Son

  • CD
  • DVD
  • USB
  • Bluetooth
  • GPS navigací

Pomůžeme Vám s výběrem autorádia pro váš vůz přímo na míru dle požadavků a možností vozidla. Provedeme odbornou montáž včetně zapojení elektroinstalace.

Autorádia rozdělujeme především podle jejich velikosti, a to na autorádia 1 DIN a 2 DIN.

1 DIN autorádia známe především ze starších automobilů. V dnešní době se u nových vozidel používají především 2 DIN autorádia. U většiny automobilů je potřeba pro instalaci autorádia zakoupit i redukční rámeček, který často obsahuje i praktickou odkládací přihrádku. 

2 DIN autorádia jsou stále více populárnější, a to především díky velkému a přehlednému panelu, jehož součástí je obvykle i plně dotykový LCD displej. Tyto autorádia mají rozměr 180 x 100 mm.

Redukční rámečky a ISO adaptéry

Většina automobilek vyrábí autorádia s vlastními rozměry a různými tvary v palubní desce. Abyste do vašeho auta mohli instalovat klasické aftermarket autorádio o rozměru 1DIN nebo 2DIN, je v drtivé většině případů nutné zakoupit redukční rámeček. Ten bývá často i v několika barevných provedeních, aby nové autorádio designově co nejvíce ladilo s palubní deskou. Pro připojení autorádia bývá velmi často také potřeba adapter pro daný typ vozidla společně s redukcí na anténu.

Adaptér pro komunikaci s vozidlem

U novějších vozidel je tovární rádio ovládané přes signál datové sběrnice CAN, podsvícení tlačítek, signál rychlosti, spínání po vložení klíčku, komunikace s multifunkčním volantem, zobrazovaní parkovacích senzorů atd.

Neoriginální autorádia nemají tuto funkci, a tak se musí vložit tzv. CAN převodník, který převádí data z CAN sběrnice vozidla do nového autorádia.

V případě zájmu nás kontaktujte pro doplnění informací o Vašem vozidle, kde Vám následně vypracujeme nabídku přímo pro Váš vůz.